שינויים פיזיים: מה קורה בפנים?

היערכות לבגרות!

ראית את השינויים החיצוניים המתרחשים בגופך, אבל האם ידוע לך כי ישנם שינויים רבים אחרים המתרחשים בגופך ואינם נראים לעין? כולם קשורים זה לזה, ומה שגורם לכך לקרות הם חומרים הנקראים הורמונים.

אבל למה? ובכן, ייתכן שיעברו שנים עד שתתחילי להשתמש בהם, אך איברי הרבייה שלך מתבגרים ומתכוננים ליחסי מין ולרבייה. היערכות זו מביאה לווסת הראשונה שלך; משמעות הדבר היא שאת פורייה! תיאורטית, את יכולה להיכנס להריון החל מהווסת הראשונה שלך...לכן כדאי לך לזכור זאת אם חשבת על התנסות ביחסי מין. כמו כן, הקפידי לשאול על שיטות למניעת היריון!

סרטון האנימציה מראה את השינויים המתרחשים בגופך. צפי בו!


האם שמעת על קרום הבתולים? זוהי ממברנה דקה שמגינה על החלק הפנימי של הנרתיק ומשתנה בתקופת ההתבגרות, כשהיא הופכת לרכה וגמישה. במהלך הזמן רווחו כל מיני אמונות בנוגע לכך שקרום בתולים שלם מעיד על כך שהאישה בתולה, ולעומת זאת, קרום "פגום" מעיד על אובדן הבתולים. אין זה פשוט כל-כך, וניתן לומר שכל האמונות הללו הן מיתוסים! בדרך כלל יש בקרום הבתולים פתח, אפילו אצל בנות שעדיין לא קיימו יחסי מין (פתח זה מאפשר יציאה של הפרשות המחזור מהגוף). ובמהלך ההתבגרות הורמונים (אסטרוגנים) גורמים לקרום הבתולים להפוך לגמיש יותר, מה שגם מאפשר לך להשתמש בטמפונים.  

נגני את סרטון האנימציה, בו תוכלי לראות תיבות טקסט קטנות שיספרו לך יותר על איברי הרבייה.