המחויבויות שלנו

 

המחויבות שלנו לבריאות-נשים בעלות מודעות

 

 

אנו מאמינים כי קיים קשר עמוק בין בריאות האישה לבריאות הסביבה. אישה בריאה משקיעה בעצמה וגם באנשים שהיא אוהבת ובקהילה שלה. אנו מחויבים לעזור לכל אישה לחיות חיים בריאים בכל שלב ותקופה של חייה, וזאת באמצעות מוצרינו, שירותינו והישגי המדע. אבל איננו רוצים שזה יקרה על חשבון ההגנה על התבל שלנו. אנחנו רוצים לספר לך יותר על מה שאנו כבר עושים ועל השאיפות שלנו לעתיד.

 

 

מוצרינו

 

האם ידעת שזה יותר מ-40 שנה אנו מובילים את הדרך בחדשנותה בעיצוב ובפיתוח טמפונים? המטרה שלנו היא לוודא שמוצרינו לא רק מעניקים הגנה אמינה, אלא גם בטוחים לגופך ולתבל שלנו!

 

בריאות הגוף חשובה לנו, ולכן טמפונים מסדרת ob® לא מכילים בישום, כימיקלים מזיקים או חומרי הלבנה על בסיס כלור. למעשה, כל הטמפונים שלנו מכילים ליבה סופגת המבוססת על 100% חומרים מן הצומח ממקורות בני קיימא. כמו כן, כל הטמפונים שלנו הם היפו-אלרגניים (פותחו במטרה למזער את הסיכון לפתח אלרגיה). כולם עברו בדיקות קליניות על ידי רופאי נשים כדי לשמור על בריאותך ובטיחותך.

 

כל החומרים שמשמשים לייצור הטמפונים שלנו עברו הליך של אישור עצמאי לפי התקן STANDARD 100 של OEKO-TEX® ועמדו בדרישות הבטיחות המחמירות ביותר עבור מוצרי טקסטיל שבאים במגע עם העור. נוסף על כך, קיבלנו ציון "טוב מאוד" מ- OEKO-TEX® עבור o.b.® ProComfort ב-2017 וגם ב-2020.

 

מאז 2010 מפעל הייצור של o.b.® בוופרטל בגרמניה מקבל את אספקת החשמל שלו ממקורות מתחדשים בלבד. כתוצאה מכך והודות לצעדים ממוקדים אחרים, הצלחנו להוריד את הפליטה של פחמן דו-חמצני ב-88% בין 2010 ל-2019. אנו מחויבים להגנת הסביבה ורוצים לאפשר ללקוחות שלנו לקבל החלטות מושכלות כדי לחיות חיים בריאים יותר.

 

עד 2025, בכוונתנו להשתמש במרכיבים יותר אורגניים ובני-קיימא ככל האפשר, וזאת כדי להבטיח שהתבל שלנו יהיה בריא. בד בבד, אנו שואפים להמשיך להציע הגנה ונוחות חסרות פשרות, שבזכותן המותג o.b.® מוכר זה שנים.

 

 

אריזות המוצרים שלנו

 

האם ידעת שהספקנו כבר לבצע שיפורים משמעותיים באריזות המוצרים שלנו אשר מחוללים שינוי של ממש במלחמה במצבורי הפסולת?
 

 

כל אריזות הטמפונים שלנו עשויות מ-90% חומרים ממוחזרים ומסיבים עם תו FSC, ומקורם ביערות מתחדשים באירופה.

 

כל אריזות הקרטון של o.b.® ניתנות למחזור ב-100%, ואנו גם משתמשים בסוגי דיו המבוססים על צמחים, אשר ידידותיים יותר לסביבה וקלים יותר למחזור.

 

אנו עובדים קשה כדי לספק מידע על הדרכים שבהן יש להשליך את מוצרינו על מנת לעודד השלכה למכלי איסוף פסולת ובכך לעזור להגן על הסביבה.

 

ניתן להשליך את הטמפונים שלנו בקלות למכלי איסוף פסולת ולשמור על ניקיון התבל שלנו. ברמה העולמית, אנו מתכוונים להפסיק לייצר מוליכים (אפליקטורים) חד-פעמיים מפלסטיק לטמפונים עד לסוף 2021 כדי לצמצם את כמות פסולת הפלסטיק ולהגן על הנהרות והימים.

 


עד 2025, בכוונתנו למזער את טביעת הרגל העולמית שלנו, על-ידי עבודה מתמשכת לייעול השימוש בחומרי אריזה, כולל הפחתת גודל המוצרים, הגדלת כמות המוצרים בכל משטח שנשלח והפחתת מספר המשאיות ברשת ההפצה שלנו, כל זאת כדי לעזור להגן על הסביבה

 

 

תזכורת לגבי השלכה

 

•  אין להשליך את מוצרי ההיגיינה הנשיים לאסלה, כולל מוצרים מתכלים, למעט אם כתוב במפורש על האריזה שמותר להשליך אותם לאסלה.

•  זאת כדי למנוע את סתימת מערכות ביוב ולהפחית את כמות הפסולת שמגיעה לים. חובה תמיד להשליך מוצרי היגיינה נשיים משומשים (אפילו אם הם מתכלים) לפחים בבתים, מכיוון שהם מכילים פסולת וסתית/סניטרית. נשים רבות משליכות את הטמפונים שלהן לפח לאחר שעטפו אותם בנייר טואלט. בשירותים ציבוריים רבים יש פחים לפסולת סניטרית, ועלייך להשליך אליהם את מוצרי ההיגיינה שלך במקום להשליך אותם לאסלה.

•  על אריזות המוצרים שלנו מופיעים סמלים שמשמעותם "אין להשליך לאסלה". נוסף על כך, ניתן למצוא הנחיות לגבי השלכת המוצרים באתרי המותגים שלנו.

•  מעבר לכך, גיבשנו מדיניות של "עיצוב למען מחזור" ותהליך ניטור המאפשרים להבטיח שעיצוב האריזות שלנו יתחשב באפשרויות המחזור.

 

 

תרומתנו לחברה

 

יש לנו היסטוריה ארוכה של שותפויות עם אנשי מקצוע בתחום הרפואה, כמו רופאי נשים, וזאת כדי להבטיח שנייצר את המוצרים היעילים, הנוחים והבטוחים ביותר עבורך לצרכים הקשורים למחזור ולהיגיינה האינטימית.

נוסף על כך, חברת האם שלנו, Johnson & Johnson, מסייעת באופן פעיל לנשים שידן אינה משגת לקנות מוצרי היגיינה לתקופת המחזור. למשל, על ידי תרומת מוצרים בחינם לנשים נזקקות או תמיכה ביוזמות שמספקות תחבושות רב-פעמיות הניתנות לכיבוס לנערות ונשים קשות-יום באפריקה.

 

 

המחויבות של Johnson & Johnson שלנו

 

המסירות והמחויבות שלנו למחקר ופיתוח מדעי, לחדשנות ולקידום הבריאות לא מסתיימת ב-o.b.®.
גלי כיצד חברת האם שלנו, Johnson & Johnson, מפתחת מוצרים בני-קיימא שעוזרים לכולנו לנהל חיים בריאים יותר בעולם בריא יותר.

 

 

 

מה מכיל המוצר שלי?

 

 

זאת רשימת החלקים שמהם מורכבים הטמפונים שלנו, והחומרים שמהם הם עשויים:
 

  1. כיסוי: כיסוי הטמפון הוא שכבה דקה ביותר שעשויה מסיבים סינתטיים שנבחרו בקפידה (פוליאתילן, פוליפרופילן, פוליאסטר) כדי להבטיח החדרה והוצאה בקלות ונוחות בפרט בימים שבהם יש זרימה וסתית קלה. כיסוי זה עוטף את הליבה הסופגת, כדי שהסיבים לא יידבקו לדפנות הנרתיק בזמן הוצאת הטמפון. השכבה הדקה הזו מקיפה את ליבת הטמפון. כך אנו יכולים לייצר טמפונים בטוחים ונוחים יותר. הסיבים הסינתטיים שמהם עשוי הכיסוי בטוחים ומשמשים במוצרים רבים המיועדים לטיפול בפצעים.
 
  1. ליבה סופגת: הליבה הסופגת המרכזית בטמפונים שלנו עשויה מזהורית (ויסקוזה), סיב מתכלה ובר-קיימא העשוי מעיסת עץ טבעית שבטיחותה לבני אדם מוכחת. יש לזהורית מאפיינים ספציפיים, כמו יכולת ספיגה וחוזק, שהופכים את סיבי הזהורית לחומר המושלם לייצור ליבת הטמפון הסופגת. זהורית היא חומר בטוח ובר-קיימא והשימוש בו משקף תכנון אחראי. יתרה על כך, סיבי הזהורית שבהם אנו משתמשים עשויים מעצים שמגיעים מיערות שמנוהלים לפי עקרונות קיימות באירופה.
 
  1. החוט: חוט הטמפון עשוי מסיבי פוליאסטר סינתטיים, שידועים בעמידותם הרבה וביכולתם לא לספוג מים, ולכן הם מתאימים לשימוש היגייני. הוא מחובר היטב לטמפון בתהליך הייצור כדי לאפשר הוצאה בטוחה. חוזק החוט וחיבורו ההדוק נבדקים בכחלק מבדיקות השגרה לפני שהטמפונים מגיעים למדפים.
 
  1. העטיפה: האריזה העיקרית (העטיפה) עשויה מסיבים סינתטיים (פוליאתילן, פוליפרופילן) כדי להבטיח הגנה מיטבית נגד זיהום (אבק, לכלוך) ולחות ולשמור על שלמות ותקינות הטמפון. יתרון נוסף שלה הוא מניעת התרחבות הטמפון, כך שקל יותר להחדירו כאשר את משתמשת בו. אנחנו מחפשים באופן קבוע חלופות שיענו בצורה טובה יותר על צורכי הקיימות ועדיין יעניקו את אותה רמת הביצועים.

 

 

איכות והבטחת איכות


מיליוני נשים משתמשות בטמפונים שלנו בכל יום. הבטחת בטיחות, נוחות ויעילות של הטמפונים נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו.
 

• כל טמפוני o.b אינם מכילים כימיקלים מזיקים, כלור, יוד ובישום, ועוברים בדיקות קליניות על ידי רופאי נשים, למען בריאותך ובטיחותך.
• כל הטמפונים שלנו עומדים בדרישות הנחיית הבטיחות הכללית 2001/95/CE, שחלה על מוצרי טיפוח נשיים באיחוד האירופי. ההנחיה מחייבת יצרנים לספק לצרכנים מוצרים בטוחים. כדי לעמוד בדרישות ההנחיה, עלינו לקיים נהלים מחמירים במטרה להעריך ולאשר את בטיחות חומרי הגלם והמוצרים המוגמרים, ולספק את המידע הרלוונטי כדי לאפשר ללקוחותינו להשתמש במוצרינו בבטחה.
• שילוב המרכיבים בטמפונים שלנו מבוסס על ראיות מדעיות וקליניות, ידע מקיף ברפואת נשים, ידע וניסיון שנצברו במשך עשרות שנים לגבי צורכי ההיגיינה הנשית בזמן המחזור וגם על משוב מלקוחותינו. חומרי הגלם נבחרים בקפידה על מנת להבטיח את האיכות הגבוהה ביותר ועוברים בדיקות בטיחות מקיפות לפני שהם מאושרים ומתחילים להשתמש בהם בתהליך הייצור.
• כל הטמפונים שלנו אושרו לשימוש באופן בלתי תלוי לפי התקן Standard 100 של OEKO-TEX® ועמדו בדרישות הבטיחות המחמירות ביותר שחלות על מוצרי טקסטיל שבאים במגע עם העור (של תינוקות). תקן זה מבוסס על בדיקות לזיהוי חומרים מזיקים המתבצעות עבור כל החומרים שהטמפונים שלנו מכילים, לפי הקריטריונים שחלים על טקסטיל המיועד לשימוש בתינוקות.

 

כל מוצר חדש עובר בדיקות מחמירות לפני שהוא מוצע למכירה, כאשר בודקים הכול, החל מחומרי הגלם ועד לבטיחות, לאיכות ולביצועים של המוצר הסופי.
 

• בתהליך הפיתוח של הטמפון החדש ביותר שלנו בוצעו למעלה מ-12,000 בדיקות
• בדיקות אלה מבוצעות על ידי ספקים, מעבדות פנימיות או חיצוניות או על ידי מוסדות בלתי תלויים