מהן הפרשות?

הפרשות לבנות בתחתונים הן תופעה נורמלית וטבעית וסימן לכך שהווסת שלך קרבה. רוצה לדעת יותר? המשיכי לקרוא
 

תמונה של שתי נערות צעירות. אחת אוחזת במכשיר סלולארי והשניה מורחת לק על ציפורניה. התמונה ממחישה כי השינויים הקורים בגוף הם נורמליים וכי אפשר לדבר על כך עם החברים או ההורים.הסוד המשותף!בנות אוהבות לדבר על דברים, אך לפעמים מרגישות נבוכות ולא רוצות להיות הראשונות שמעלות נושא מסוים...כמו "הפרשות" למשל. מדובר בתופעה נורמלית לגמרי שמתרחשת אצל כל הבנות שמתקרבות לווסת הראשונה, אך תופעה זו עלולה להבהיל אם את לא יודעת במה מדובר!
 

איך זה נראה?האם הבחנת בכתמים לבנים בתחתונים?
אלו "הפרשות לבנות" – נוזל צלול בגוון לבן שיוצא מגופך דרך הנרתיק. זו לא סיבה לדאגה! למעשה, זו תופעה טבעית לגמרי שמתרחשת אצל כל הבנות אשר עוברות את תהליך ההתבגרות. אצל בנות מסוימות היא ניכרת יותר מאצל אחרות...יש בנות שמתחילות להבחין בתופעה זו בסביבות גיל 9, בעוד אצל אחרות זה עשוי לקרות מאוחר יותר!

* אם שמת לב לכך שההפרשות מהנרתיק שלך הן בעלות מראה חריג, עם גוון ירקרק-צהבהב, בעלות ריח שונה או מגרות את העור, פני לרופא שלך.
 

לשם מה הן קיימות?הפרשות לבנות הן סימן לתחילתו של תהליך ההתבגרות. זו הדרך שבה גופך אומר לך שאיברי הרבייה שלך מתחילים להיות פעילים! מה שעוזר לנו, הבנות, הוא שההפרשות מסמנות לנו שבעתיד הנראה לעין תגיע הווסת הראשונה שלנו! לאחר שאת מבחינה לראשונה בהפרשות לבנות, בדרך כלל תעבור כשנה עד הווסת הראשונה שלך... מה שאומר שיש לך הרבה זמן כדי להתכונן! מדליק, לא?
 

האם יראו את זה?לפעמים ההפרשות הלבנות עשויות להיות משמעותיות יותר, ולפעמים קלות יותר. זה נורמלי לחלוטין ומשתנה מבחורה לבחורה! לפעמים כמות ההפרשות כה קטנה שבקושי תבחיני בה; במקרים אחרים התחתונים יהיו די רטובים. אבל אין סיבה לדאגה - אף אחד לא צריך לדעת על כך! פשוט השתמשי במגני תחתון: הם סופגים לחות היטב ומגינים על הבגדים שלך, כך שתוכלי להרגיש בטוחה ורעננה כל יום!
 

האם זה קורה רק אצל מתבגרות, או גם אצל נשים יש הפרשות?

הפרשות קיימות גם אצל נשים מבוגרות. זה יקרה בין המחזורים החודשיים שלך, לפעמים הן יהיו משמעותיות יותר ולפעמים קלות יותר. זה תלוי במהלך המחזור שלך. בין כל שני מחזורים, סביב תקופת הביוץ (כאשר ביצית מופרשת ומוכנה להפרייה), ההפרשות לעתים קרובות משמעותיות יותר ושקופות יותר.