עצות להרגשה טובה

תמונה של שתי נערות עם חתיכת אבטיח לצד הפנים שלהן. התמונה ממחישה כיצד יישום הטיפים יעזור לך לעשות את הדברים שאתה אוהב בזמן המחזור
מרגישה פתאום מדוכדכת או עייפה? כאבי ראש, רגישות בשדיים או כאב בבטן התחתונה, האם כל זה נשמע לך מוכּר? אל דאגה! מיליוני בנות ונשים חוות תסמינים אלה במהלך הווסת שלהן, או כמה ימים לפני. כמה עצות שיעזרו לך להיפטר מתסמינים אלה יכולות לחולל נסים! את לא חייבת לוותר על עשיית הדברים שאת אוהבת אפילו בימים אלה!

הנה ארבע העצות המובילות שלנו לאיך להרגיש במיטבך במהלך הווסת וגם בכל יום אחר של החודש:

1. שתי הרבה מים! תסמינים מסוימים נגרמים עקב אגירת מים. בניגוד למה שאולי חשבת, שתיית מים למעשה עוזרת להפחית את אגירת המים בגוף ואת הנפיחות. בנוסף, שתיית מים עוזרת לשטוף את הרעלים מגופך. זה מחולל נסים וכל-כך קל: אפילו כשאת בדרכים, את יכולה לקחת איתך בקבוק מים קטן.

2. גלי את כוחם של פירות וירקות עתירי מים. למשל, אבטיח ומלפפון יעזרו לך לקבל מספיק מים וישפיעו לטובה על גופך.

3. פנקי את עצמך במאכלים עתירי מגנזיום וויטמין E. למשל, בננות עשירות במגנזיום, משמשים מיובשים הם מקור מצוין של ויטמין E, ואבוקדו הוא מקור מצוין של שניהם!  

4. היזהרי עם מלח, סוכר, קפה ותה שחור! תזונה מאוזנת - בלי עודף של סוכר או מלח - תעניק לך את המרץ לו את זקוקה ובתוך כך תפחית את אגירת המים. כמו כן, השתדלי להתרחק מקפה ותה שחור. כן, שתייה חשובה מאוד כדי לקבל מספיק מים! אך מוצרים אלה למעשה מעודדים את גופך לאגור מים.

5.  היי בתנועה! אין צורך להפעיל יותר מדי לחץ על גופך, אך לעתים קרובות קצת פעילות גופנית באוויר צח, כמו הליכה ורכיבה על אופניים או שחייה, עשויה לחולל נסים. התנועה יכולה לשפר את הרגשתך בכך שהיא מותחת את שרירי הבטן ועוזרת לשכך את ההתכווצויות.

6. השתחררי והתחממי! הניחי בקבוק מים חמים על הבטן בזמן שאת שוכבת על ספה, או עשי מקלחת או אמבטיה חמימה כדי לשפר את זרימת הדם. חום מרחיב את כלי הדם ומשחרר את הגוף.  

7.  פנקי את עצמך והתעודדי! הקדישי זמן לבילוי עם חברים שלך או צפי בסרט. תיהני ממאכלים טעימים ובריאים. אגב, שוקולד מריר טוב לשליטה בתאווה לאוכל ולהעלאת רמת הסרוטונין שלך שתרומם את מצב הרוח!  

8. הקפידי לישון מספיק! יש סיבות רבות לכך שהשינה חשובה – היא שומרת על רמות תקינות של הורמונים וסוכר בדם, נותנת לגופך זמן לשקם את עצמו. פנקי את עצמך בתנומת אחר הצהריים לאגירת אנרגיה. שימוש בבקבוק מים חמים או בכרית חימום כדי להשתחרר יכול לעזור לך לישון או לנמנם.

אם את סובלת מהתכווצויות כל-כך חמורות ש"התרופות הביתיות" הרגילות לא עוזרות, עליך לפנות לרופא.